DUYURULAR

Demokratik Sol Parti PM ve MDK Atatürk’ün Huzurunda.

Demokratik Sol Parti’nin 27 Kasım 2016 tarihinde yapılan 10. Olağan Kurultayında seçilen Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri, Genel Başkan Önder AKSAKAL başkanlığında Anıtkabire Atatürk’ün huzuruna çıkarak çelenk sundular.

Genel Başkan AKSAKAL ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk’ün mozolesine çelenk koyduktan sonra bir dakikalık saygı duruşunun ardından Anıtkabir özel defterini de imzaladı. AKSAKAL şöyle dedi:

“Büyük Atatürk,

Demokratik Sol Parti 10. Olağan Kurultayı’nın seçtiği Genel Başkan, Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri olarak huzurundayız.

Kurduğun Cumhuriyet’in ilelebet yaşaması ve gelişmesi için çaba sarfediyoruz. Ancak;

14 yıldan bu yana yaşanan her gün, bir önceki günü aratır oldu.

“Yurtta Barış, Dünya’da Barış” temelinde kurguladığın politikalar yerine, neredeyse tüm dünyayla kavgalı bir devlet haline getirildik.

Halk açlık – yoksulluk içinde kıvranırken, iktidar sahipleri kendi dertlerine düşmüşler, milletin meclisleri gerçek iradeyi temsil edemez olmuştur.

Bağımsızlığımıza ve Demokratik – Laik Cumhuriyetimize kastedenler, bu emellerine erişebilmek için büyük bir gaflet, derin bir sapkınlık ve neredeyse ihanet derecesinde, üstlendikleri görevleri kötüye kullanmak suretiyle vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye atmaktadırlar.

Maalesef Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi haline getirilmek, medeniyet yolundan sapma gayretiyle, yüzünü karanlık dünyaya çevirenler tarafından esir alınmak istenmektedir.

Demokrasi, hukuk ve adalet tamamen keyfiyete tâbi kılınmış, bu durumun da yasal düzen haline getirilmesi çabaları hız kesmeden sürdürülmektedir.

Demokratik Sol Parti’liler olarak kurucumuz BÜLENT ECEVİT’ten aldığımız öğretiyle senin ışığında ve izinde yürümeye devam edeceğiz.

Tam bağımsızlık idealine sıkı sıkıya bağlı, çağdaş medeniyetler seviyesini kendimize hedef belirlemiş olarak yaptığımız çalışmalarımızı, halkın refah ve mutluluğu, devletimizin saygın ve gelişmiş düzeye çıkarılmasıyla taçlandırma gayretimiz hiçbir zaman eksilmeyecektir.

Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL ve beraberindeki heyet daha sonra 2. Cumhurbaşkanı ve Atatürk’ün yakın silah arkadaşı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret ederek orada da bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Sonraki Önceki

Slide 1 | anitkabir-celenk-1 
Slide 2 | anitkabir-celenk-2
Slide 3 | anitkabir-celenk-3 

Slide 4 | anitkabir-defter

Slide 5| anitkabir-celenk-4 
Slide 6 | anitkabir-celenk-5 

Slide 7| anitkabir-celenk-6 

Slide 8 | anitkabir-celenk-7 
Sonraki Önceki

 

 

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …