DUYURULAR

Bin Yıldır Kardeşiz, Siz Farkında Değilsiniz!

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mardin’de açıkladığı 10 maddelik eylem planına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
“Terörün sebep olduğu maddi ve manevi yıkımın mağdur ettiği yurttaşlar için öngörülen düzenlemeler elbette bir devletin başta gelen vazifesidir. Bu bir lütufmuş gibi halka sunulamaz.” diyen AKSAKAL sözlerini şöyle sürdürdü;
“Hükümet Milli Kardeşlik Dönemi’ni başlatıyormuş! Bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar bin yıldır kardeş, siz farkında değilsiniz. 14 yılda devletin düzenini de, milletin huzurunu da darmadağın ettiniz. Neyin uğruna?” diye soran DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, AKP iktidarının, bulunduğumuz coğrafyada egemen güçlerin kurgulamaya çalıştığı sözde bir Devlet (!) projesi karşılığında dini ve mezhepsel inançların kisvesinde kendi iktidar duygularının tatmini uğruna bir milletin yok edilmesine vesile olduğunu söyledi. DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL açıklamasında;
“Her gün şehit cenazeleri geliyor. Devlet cenaze töreni yapmaktan, asli vazifesini yapamaz hale getirildi. Ekonomi dibe vurdu, devletin dış borcu, milletin bankalara borcu neredeyse trilyon dolarlara dayandı. Namerde muhtaç ettiğiniz bu toplumda yılda yaklaşık 130.000 çift boşanıyor. Her gün bir aile dramı yaşanıyor. Ya koca karısını, ya anne çocuğunu öldürüyor, ya da insanlar intihar ederek kendi yaşamına son veriyor. Toplumun kimyasını bozdunuz!” dedi.
DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL açıklamasının son bölümünde Demokratik Sol Parti’nin önerisini de paylaşarak, “Eğer bu ülkeyi, bu milleti gerçekten düşünüyorsanız yapacağınız tek şey derhal seçim barajını tamamen kaldırıp bir erken seçime gitmektir. Toplumun her kesiminin katılımıyla oluşacak parlamento eliyle yeni, tertemiz bir sayfa açmaktır. Aksi takdirde böyle devam edecek bir sürecin ne devlete, ne millete, ne de size bir fayda getirmeyeceği gün gibi açıktır.” dedi.

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …