DUYURULAR

Başkanlık Kurul Bildirisi

14 Ocak 2016

DEMOKRATİK SOL PARTİ BAŞKANLIK KURULU BİLDİRİSİ

 

Başkanlık Kurulumuz Ülke gündemini ve parti çalışmalarımızı görüşmek üzere 14.01.2016 Perşembe günü toplanmıştır. Ülke gündemi üzerine yapılan değerlendirmelerimiz sonucunda;

 

  1. Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yaklaşık kırk yıldır süren “Demokratik Haklar” görüntüsünde ve uluslar arası terör örgütlerinin de desteğiyle bir kalkışma hareketi yaşanmaktadır. Demokratik Sol Parti Ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğümüze inanan ve bunun üzerine politikalar üreten bir partidir. Bu konudaki düşüncelerimiz ve kararlığımız 7 Ocak 2016 tarihinde Parti Meclisimizin Diyarbakır toplantısında kamuoyu ile paylaşılmıştır.
  2. Bölgede yaşananlar salt devlet güçlerinin organizasyonu değil, ayrılıkçı örgütlerin eylemlerine karşı demokratik rejimin ve ülke bütünlüğünün korunmasına yönelik önlemler olarak görülmelidir.
  3. Bu bölgede yaşanan olayların sorumluluğunu devlete yıkmaya çalışmak, bölge üzerinde emeli olan güçlerin çıkarlarına hizmet etmektedir.
  4. Toplumun, bazı sözde dini fetvalarla etkilenmeye çalışılması ve inanç konusundaki hassasiyetlerin sömürülmesini de, en az onlarca insanın yaşamını yitirdiği yüzlercesinin yaralanmasına sebep olan terör saldırıları ile eşdeğer görüyor ve şiddetle kınıyoruz.

 

Murat ÖZBİLGE

DSP Genel Başkan Yardımcısı

Parti Sözcüsü

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …