DUYURULAR

Ankara; 17 Şubat 2016 Basın Açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kürsüler, rüzgâra göre görüş açıklama yeri değildir.

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, başkalarının çalışmalarından ve açıklamalarından aşırma söylemleri kendisine getiren yardımcılarını yakın takibe almalıdır.

Milliyetçilik konusunda en son konuşacak siyasetçi de CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Zira;

Laik, Demokratik Cumhuriyet rejimine karşı başkaldırının timsali olmuş Dersim isyanı sonrası adını Tunceli olarak değiştiren Atatürk’e nispet yaparcasına “Dersimli Kemal” sıfatını kullananları, Atatürk’e “kefere” diyenleri, resimlerini duvardan indirenleri milletvekili yapanları, Kıbrıs Fatihi Ecevit’e Ahmet Taner Kışlalı’nın cenaze töreninde“başbuğ Ecevit” diye bağıranları bu millet ve tarih unutmayacaktır.

Ecevit, 12 Eylül 1980 faşist darbesince CHP’nin kapatılmasına sessiz kalanlarla o gün yollarını ayırmış ve Demokratik Sol Partiyi kurmuştur. DSP’yi de üç kez iktidara taşımıştır. Yaşamının sonuna kadar da Demokratik Sol Partili kalmıştır.

“Milliyetçiliği Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazan partiyiz.” demiş Sayın Kılıçdaroğlu.

23 yıldır siyasetin içinde ve parlamentoda olan CHP’yi tek başına iktidardan vazgeçtik, bir kez bile hükümet ortağı yapamayanlar, ancak başkalarının yaptıklarıyla avunurlar.

Kendisine şunu hatırlatmak isterim ki, dünyanın en iyi atına yarış kazandıran, üzerindeki jokey’dir.

Ayrıca bu söylemin tamamını bilmesi adına bizim de kendilerine bir katkımız olsun;

“Biz milliyetçiliği boş duvarlara değil, Ege’nin mavi sularına, Afyon’un haşhaş tarlalarına, Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazdık!” demiştir Ecevit.

ÖNDER AKSAKAL
Genel Başkan

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …