DUYURULAR

AKSAKAL’dan KILIÇDAROĞLU’na Geçmiş Olsun Ziyareti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nu TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Artvin’in Yanıklı Köyü bölgesinde CHP konvoyuna teröristler tarafından ateş açılması sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

AKSAKAL ziyarette, yaşanan saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, “Bu tip suikast girişimleri özünde demokratik siyaset ikliminin bozulması, siyasetçilerin ve halkın sindirilmesi amacını taşıyan hain saldırılardır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum, size ve beraberinizdeki arkadaşlarınıza geçmiş oldun dileklerimi ifade ediyorum. Olay sırasında şehit olan askerimize Allahtan rahmet, şahsınızda ailesine ve milletimize de başsağlığı diliyorum.” dedi.

Görüşmede ayrıca Adli Yıl Açılışı törenlerinin Cumhurbaşkanlığı Kampüsündeki bir salonda yapılmak istenmesinin, Yargı’nın “vesayet altında” olduğu izlenimini yaratacağından, bu konuda yetkililerin dikkatli olması gerektiğini, eğer Yargıtay binasındaki toplantı salonunun yetersizliğinden söz ediliyorsa Ankara Üniversitesi’ndeki Konferans Salonundan ya da Barolar Birliği Toplantı Salonundan yararlanılabileceğini, böyle bir kararın daha anlamlı olacağını belirterek, CHP’nin törene katılmama kararını doğru bulduklarını söyledi. Güvenlik sebebiyle eğer böyle bir tasarrufta bulunuluyorsa durumun daha da vahim olduğuna işaret eden AKSAKAL, “Böyle bir gerekçeyle toplantı Cumhurbaşkanlığı Kampüsünde yapılmak isteniyorsa Allah yardımcımız olsun, demek ki sayın Cumhurbaşkanı dışında hiç birimizin yaşamı güvencede değil manası taşır ki, bu da ‘güçlü devlet’ iddiasıyla ortaya çıkan bir Hükümet’in en büyük zaafıdır.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ise ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirttikten sonra, “Saldırıyı PKK terör örgütü üstlendi. Açıklamalarında hedeflerinde benim olmadığım gibi garip bir dil kullandılar ama, sonuçta saldırdıkları askerler beni ve konvoydakileri korumakla görevlilerdi. Bu kabul edilemez. Ülkede yaşananlar kaygı verici boyutlardadır.” diyerek DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’a teşekkür etti.

Ziyarette AKSAKAL’a, DSP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami TÜRK eşlik etti.

Sonraki Önceki
Slide 1 | DSC_0006
Slide 2 | Your Content
Slide 3 | Your Content
Sonraki Önceki

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …