DUYURULAR

AKSAKAL’dan Kıbrıs Barış Harekatı Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 42. Yıldönümü  dolayısıyla KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa AKINCI, Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN ve Ankara Büyükelçisi Fazıl Can KORKUT’a birer kutlama mesajı gönderdi.

AKSAKAL mesajında şunları söyledi;

Türkiye siyasi tarihinde ulusal çıkarlarımızın saldırıya uğramasına, Kıbrıs adasındaki soydaşlarımızın soykırımına karşı onurlu bir duruşun, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 42. Yıldönümünü yaşıyoruz. 

Demokratik Sol Parti için, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Türkiye’nin vazgeçilmez bir parçasıdır. KKTC’nin güvenliği, Türkiye’nin güvenliği açısından da gereklidir. 

Şu gerçek bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti her ne kadar ayrı devlet iseler de, gönülleri bir, bilinçleri bir insanların yer aldığı, bir bütünün iki parçasıdır. 

KKTC’nin stratejik önemi, bazı çevrelerin iddialarının aksine daha da artmıştır. KKTC, bazı uluslararası oyunlara alet edilmemelidir. DSP bu konudaki duyarlılığını her zaman gösterecek ve mücadelesini sürdürecektir. 

Bu vesileyle Yavruvatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin “Barışa ulaşmasının 42. Yıldönümünü” en içten dileklerimle kutluyorum.

Check Also

AKSAKAL: “Böyle Tedbirler Ancak Yeni Krizlerin Habercisi Olabilir.”

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, Hazine ve Maliye Bakanı sayın Berat ALBAYRAK tarafından kamuoyuna …