DUYURULAR

DSP Genel Başkanı AKSAKAL’ın Tokat ziyareti.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, partisinin Tokat İl Kongresi’ne katılmak üzere Tokat’a geldi. Kongre sürecine giren DSP, ilk İl kongresini Tokat’ta topladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Tokat programına Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ederek başlayan Genel Başkan Önder Aksakal’a, DSP Genel Sekreteri Abbas Deniz ve Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay ile çok sayıda partili eşlik etti.

Tokat’a girişinde partililer tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan DSP lideri, ilk olarak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na nezaket ziyareti gerçekleştirdi. DSP Genel Başkanı Aksakal’ı Belediye’nin kapısında karşılayan Eyüp Eroğlu, makamında ağırladığı Aksakal’a çalışmaları hakkında bilgi verdi. DSP lideri Önder Aksakal’ı Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte Başkan Yardımcıları Mehmet Ersoy, Belediye Meclis Üyeleri Altan Çelik, Ahmet Çınar ve Salman Demir ağırladı.

İL KONGRESİ DERVİŞ GÜNDAY TOPLANTI SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİ

Daha sonra partisinin Tokat İl Kongresine katılmak üzere Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı’na ait Derviş Günday Toplantı Salonu’na geçen DSP Genel Başkanı Aksakal, burada yaptığı konuşmada Türkiye’de demokrasinin yerle bir edildiğini öne sürerek, yaklaşık 6 ay önce Türkiye’nin sandık başına gittiğini ve kendisini yönetecek başbakana oy verdiğini hatırlattı. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Önder Aksakal şunları kaydetti:

“Oy verdiği partinin genel başkanı, devleti yönetecek başbakandır. Ama halkın seçtiği başbakanı bir başka mekanizma görevden aldı. Bunu yasal anlamda ‘seni görevden alıyorum demedi’. Ama ‘bu partiyi ben kurdum, ben ne dersem o olur, görevden ayrıl yerine bir başkasını getireceğiz’ dedi. Şimdi bir başbakan seçecekler ya da bir başbakan atayacaklar ve bunu halkın seçtiği bir başbakan olarak kabul edecek mi bu toplum? Elbette ki demokrasi bu değil. Halk yüzde 49’a yakın oy verdiği, seçtiği kişiyi bugün sivil bir darbe ile kaybetmiş olmanın şaşkınlığını yaşıyor. Toplumun, devletin bütün değerlerini, yargılarını, geleneklerini alt üst eden bir iktidarla karşı karşıyayız. DSP olarak bunun içinde misyonumuz çok önemli. DSP’nin parlamentoda olmayışının sonuçlarından bir tanesi de budur. Bakın parlamentodaki yapıya nerdeyse iktidar partisinin dışındaki muhalefet partileri o partinin iktidarda kalabilmesi için çalışıyorlar. Kaldırdıkları her parmakta, aldıkları her kararda, uyguladıkları her olayda buna hizmet eder hale geldiler. Oysa demokrasi bu değil.”

Yapılan konuşmaların ardından gidilen İl Başkanlığı seçiminde mevcut başkan Hüseyin Alpay yeniden seçilerek güven tazeledi.

ESNAF VE HALKLA BULUŞMA

Tokat programına devam etmek için kongre salonundan ayrılan Aksakal, yol üzerinde bulunan işyerlerini ziyaret etti. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Esnaf dükkanlarına giren DSP lideri, vatandaşlarla hatıra fotoğrafları çektirdi. Çay ve kahve ikramları yapılan DSP liderine olan ilgi dikkatlerden kaçmadı.

GAZETECİLER CEMİYETİ ZİYARETİ

İl Kongresi’nin tamamlanmasının ardından programına Tokat Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek devam eden DSP lideri, Cemiyet Başkanı Cemal İncesoyluer ve yönetim kurulu üyelerince karşılandı. Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer tarafından içerisinde Tokat’a özgü el sanatları ürünlerinin yer aldığı “Tokat Sandığı” hediye edilen Aksakal, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin görüşlerini de aktaran Önder Aksakal, DSP’nin ilk il kongresini Tokat’ta yaptığına dikkat çekerek partilerinin yeniden yapılanarak çekim merkezi haline geleceğini bildirdi.

TOKAT GAZETECİLER, RADYO VE TELEVİZYONCULAR DERNEĞİ ZİYARETİ

Tokat Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinin ardından kentin en önemli meslek örgütü olan Tokat Gazeteciler, Radyo ve Televizyoncular Derneği’ne ziyaret gerçekleştiren Önder Aksakal burada, Dernek Başkanı İhsan Uluözlü, dernek yöneticileri, Mehmet Aktürk, Ahmet Yılmaz, Tolga Kayaalp ve Tokat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç tarafından karşılandı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan DSP lideri Aksakal, parti olarak seçim barajının tümden kaldırılması gerektiğine inandıklarını belirterek, CHP başta olmak üzere diğer partilerin bu yönde bir adım atmamalarını eleştirdi.

DSP’nin Türkiye’de 12 Eylül darbesinden sonra 3 kez iktidar olduğunun altını çizen Önder Aksakal, “DSP zor zamanların partisidir. Türkiye ne zaman sıkıntıya girse, DSP iktidarları ile o sıkıntıları bertaraf eder” diye konuştu. Tokat Gazeteciler, Radyo ve Televizyoncular Derneği Başkanı İhsan Uluözlü de DSP liderini ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederek, Genel Başkan Önder Aksakal’a ziyaretleri için teşekkür etti.

KANAL 60 TV VE GÜNEŞ MEDYA ZİYARETLERİ

DSP lideri Önder Aksakal daha sonra Tokat’ta yayın yapan Kanal 60 Televizyonu’nu ziyaret ederek gerçekleşen bir yayına katıldı. Kanal 60 TV Müdürü Hüseyin Kömür ve Program sunucusu Çetin Kamil Güleç ile oldukça keyifli bir sohbet geçiren Aksakal, kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal son olarak Güneş Televizyonu’nda canlı yayına katıldı. Aksakal, Güneş Medya sahibi Mehmet Aktürk’ün sunduğu ve yaklaşık 2 saat süren program boyunca güncel sorunlara değindi. Aktürk’ün sorularına yanıt veren DSP Genel Başkanı Önder Aksakal “DSP olarak Tokat’ta ilk İl kongremizi gerçekleştirerek değişim sürecimizi başlattık.” diye konuştu.

ATAKÖY FESTİVALİ’NE KATILIM

Tokat programının 21 Mayıs Cumartesi ayağını tamamlayan DSP lideri, 22 Mayıs’ta da Almus ilçesine bağlı DSP’li Ataköy Beldesi’nde gerçekleştirilen “Hıdırellez Festivali”ne katıldı. Burada festival katılımcılarına bir konuşma yapan Aksakal, Ataköy’ün eski adı olan “Kızıldere”ye atıfta bulunarak, “Kızıldere (Ataköy) Türk solunun tarihine adını yazdırmış önemli bir yerdir. Burada, sizlerin arasında olmaktan onur duyuyorum.” dedi.

ÇÖREĞİBÜYÜK KÖYÜ’NE ZİYARET

Ataköy Festivali sonrasında Tokat’a bağlı Çöreğibüyük Köyü’nü de ziyaret eden Önder Aksakal, burada partililer ve köylülerle buluştu. DSP liderine ikramlarda bulunan köylüler, DSP lideri ile Türkiye gündemine ait sorunları paylaştılar.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Çöreğibüyük Köyü ziyareti sonrasında tarlada çalışan üreticilerle de sohbet etti, çalışmalarında başarılar diledi ve ürünlerinin bereketli olması temennisiyle ayrılarak Tokat programını tamamladı. Ankara’ya dönen Aksakal’ı, İl Başkanı Hüseyin Alpay ve çok sayıda partili uğurladı.

Sonraki Önceki
Slide 1 |IMG_6592  
Slide 2 | IMG_6650 
Slide 3 | IMG_6772 
Slide 4 |IMG_6795
Slide 5 | IMG_6866 
Slide 6 | IMG_6905 
Slide 7 | IMG_6910 
Slide 8 | IMG_6917 
Slide 9 | IMG_6983 
Slide 10 | IMG_7038 
Slide 11 | IMG_7114 
Slide 12 |IMG_7143
Slide 13 | IMG_7182 
Slide 14 | IMG_7197 
Slide 15 | IMG_7298 
Slide 16 | IMG_7383 
Slide 17 | IMG_7604 
Slide 18 | IMG_7633 
Slide 19 | IMG_7682 
Sonraki Önceki

Check Also

DSP Lideri AKSAKAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir mesaj yayınladı. AKSAKAL’ın …