DUYURULAR

DSP Başkanlık Kurulu, İstanbul’da yaşanan ve 38 vatandaşın yaşamını yitirdiği terör saldırısı üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi :

Terör “çirkin yüzünü” bir kez daha gösterdi.

Sabotaj, suikast, silahlı saldırı ve benzeri yöntemlerle toplumsal huzura kastederek halkın moral değerlerini aşındırma stratejisinden sonuç almaya çalışıyor.

İçeride bu belâyla uğraşmanın yanı sıra gerek sınır komşularımız devletler, gerekse “dost ve müttefik” bildiğimiz diğer devletlerle de yaşadığımız siyasi krizlerin belirsizliği, terörün bu stratejisine açıkça cesaret veriyor.

Türk milletinin sabır ve metanetini test ederek yol almaya çalışan bu mekanizma maalesef ülkede yönetimi elinde bulunduran siyasi iradenin, her sorun çözülmüşcesine devletin ve rejimin yapısal kimyasını değiştirme çabalarının yarattığı zafiyet ortamında halkın umut ve güvenini tüketiyor.

Hükümetin terörle mücadeleyi etkin ve sonuç alıcı düzlemde sürdürebilmesinin yegâne koşulu “ben” duygusundan arınıp toplumun tüm kesimleriyle işbirliği içinde en ufak bir komplekse kapılmadan ortak akıl ve ortak eylem planıyla hareket edebilmesinden geçer.

Demokratik Sol Parti olarak geçmişte yaşanan acı tecrübelerin ışığında sonunu getirdiğimiz terörü, onu besleyen gerekçeleriyle birlikte ortadan kaldırabilecek bilgi, deneyim ve kadrolara sahibiz.

Artık yeter !

Türkiye Büyük Millet Meclisini göreve davet ediyoruz. İkibuçuk partili görüntü veren parlamentonun ACİLEN yeniden dört partili yapısını öne çıkararak asli misyonunu yerine getirmesini bekliyoruz.

Türkiye hızla kan kaybediyor. Yaşananlar tahammül sınırlarını çoktan aştı. Yarın çok geç olmadan gereği yapılmalıdır.

İstanbul Beşiktaş Dolmabahçe’de yaşanan menfur saldırıda şehit düşen polislerimize, yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.

Check Also

AKSAKAL İzmir’de Konuştu: “Halkın Karşısına Başı Dik Çıkabilecek Tek Parti DSP’dir!

DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL, İzmir İl Örgütünce düzenlenen Demokratik Sol Parti’nin 33. kuruluş …